Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

  • 21 Aralık 2014
  • 21 kez görüntülendi.
Meyve Diyeti Nasıl Yapılır?

Meyve diyeti, bireylerin hızlı kilo verip çabuk sonuca ulaşmasında en etkili diyetlerden birisidir. Bilindiği üzere tüketimini yaptığımız meyveler, antioksidanlar ve vitaminler konusunda zengin besinlerdir. Bunların yanı sıra meyvelerde bulunan doygun lif kaynağı sayesinde bağırsak sistemlerinin korunmasına da yardımcı olmaktadırlar. Gün içerisinde vücudun kaybettiği suyun geri kazanılmasında ve sağlıklı beslenmede de büyük rol üstlenmekte olduklarını da unutmamak gerekir.

Yukarıdaki bilgiler doğrultusunda meyvelerin insan hayatındaki önemini büyük bir yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Meyve diyetine başlayacak olanlar kesinlikle ara ara protein bakımından zengin besinlerin tüketimini de yapmalılar. Aksine ilerleyiş kaydedenler de kas kayıpları ve vücut yapısından küçülmeler gözlemlenebilir.

Kontrollü bir şekilde uygulanacak olan meyve diyetinden sonra vücudunuzu zararlı toksinlerden uzaklaştıracak ve detoks uygulaması yapmış olacaksınız.

Meyve diyetini gün olarak uygulayacak olursak:

Birinci gün: Diyete başlayacağınız ilk günün önem arz ettiğini belirtmek isteriz. Bunun için diyet başlangıcınız da muz hariç tüm meyveleri afiyetle yiyebilirsiniz.

İkinci gün: Konu başlığı meyveyi içeriyor diye sadece meyve tüketeceksiniz kuralı yok, sıra sebze tüketmeye geldi. Çiğ veya suda haşlanmış sebzelerin tüketimini yapmakta özgürsünüz. Ancak haşladığınız sebzelerin içerisine kesinlikle tuz ya da yağ eklemeyin.

Üçüncü gün: Diyete devam ederken bu aşamada ilk gün yasak olan muz tüketimini yapacaksınız. Orta boyda olmak üzere 4 adet muzu yağsız süt ile tüketin.

Dördüncü gün: Bugüne özel olarak istediğiniz tüm meyvelerden tüketebilir hatta buna ek olarak haşlanmış sebze de yeme hakkını kendinize tanıyabilirsiniz.

Beşinci gün: Diyetin bu aşamasında yine haşladığınız sebze tüketimi yapmanız gerekiyor.

Altıncı gün: Bugün de 5 adet orta boy muzu yağsız bir sütle yiyebilirsiniz.

Son gün: Bir haftadır zor ya da kolay olarak uyguladığınız diyetiniz bugün son buluyor. Bugünü hiç bir baskı altında kalmadan sınırsız sebze ve meyve yiyerek bitirebilirsiniz.

Yukarıda paylaşılan diyet programını sağlığınız için maksimum 1 hafta uygulamanız gerekmektedir. Burada yazılan bilgiler kesinlikle yapılan araştırmalar sonucu elde edilen bilgilerdir. Daha etkili diyet uygulama listesi için bir diyetisyen yardımı alabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ