Onuncu Yıl Marşı Dinle

10. yıl marşı türkHepimizin yürekten dinlediği 10. Yıl Marşı’nı sizler için konu olarak ele almak istedim. Türkiye’mizi ciddi anlamda temsil eden bir marş olarak biliyoruz. Aslına bakarsak da gerçek ortada; Bizler milli maçlarımızda, bayramlarımızda Türkiye’mizin adı geçtiği her yerde artık bu marşı tanıtıyoruz. Bu marşın ne kadar muhteşem olduğunu ve Türkiye içerisinde olan tüm güzellikleri bu marş sayesinde dünya ülkelerine anlatıyoruz. Gerçekten bu marşı dinlerken bile bedenimiz ayrı bir heyecana kapılıyor. En önemlisi de bu marş bize Atamızdan yadigar emanetlerden biridir. Kan akıtılarak kazanılan topraklarımızı, verilen onca mücadeleyi bu marşımızı her dinlediğimizde hatırlıyoruz. Bizler bu marş sözlerini birebir yaşamış Türk milletiyiz. Biz Türklerin ezberlemesi gereken bazı marşlar vardır. Onlardan biriside şüphesiz 10. yıl marşı diyebilirim! İşte ulusal marşımız sizlerle.

İşte Harikalar Ötesi 10. Yıl Marşımız

Onuncu Yıl Marşımız hakkında düşüncelerinizi ve gönlünüzden geçenleri yorum kısmından paylaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Ilgaz Anadolunun Sen Yüce Bir Dağısın Şarkısı başlıklı makalemizde Dinlemeye Değer, Ilgaz Anadolu Şarkısı ve Muhteşem Eser hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>