Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

  • 08 Aralık 2014
  • 335 kez görüntülendi.
Papatya Suyu Saça Nasıl Uygulanır?

Saç renginde değişiklik yapmak isteyen hanımlar, papatya suyu ile saç renklerini birkaç ton açabilirler. Saç rengini açmak için kullanılan papatya suyu, diğer kozmetik saç açıcıların aksine saçı besler ve parlaklık kazandırır. Saçları güçlendirir, onarım ve bakım sağlar.

Papatya suyu ile saç rengini açmak oldukça basit bir yöntemdir. Bu işlem sırasında hanımlar kuru papatya veya taze topladıkları papatyaları kullanabilirler. Ancak, aktarlarda kolaylıkla bulabileceğiniz kurutulmuş papatya saç renginin daha da açılmasını sağlayacaktır. Saçlarında değişiklik yapmak isteyen hanımlar, papatya suyunu yaz aylarında güneşe çıkmadan önce saçlarına uygularlarsa, çok kısa sürede saçlarının birkaç ton fazla açılmasını sağlayabilirler.

Papatya suyu nasıl hazırlanır?

Saçlarınızın uzunluğuna göre yaklaşık 15- 20 adet papatyayı ortalama 5 ila 10 dakika kaynatın. Kaynarken suyun sarı bir renk aldığını göreceksiniz. Bunun yerine kaynamış suyun içerisine bir avuç papatya atıp, bekleterek de papatya suyu elde edebilirsiniz. Hazırladığınız bu papatya suyunu ılınana kadar bekletin. Ardından papatyaları süzün.

Papatya suyu saça nasıl uygulanır?

Papatya suyunu kuru ve nemli saça uygulayabileceğiniz gibi, durulama suyu olarak da kullanabilirsiniz. Hazırladığınız ve ılınan papatya suyunu saçlarınızın tamamına döktükten sonra güneşe çıkın. Güneş altında yaklaşık bir saat beklemek, papatya suyunun saç renginizi açması için yeterli olacaktır. Bu işlemi her hafta ya da haftada iki defa uygularsanız, olumlu bir sonuç alabilirsiniz. Papatya suyu, şampuan içerisine karıştırılarak da kullanılabilir.

Hatırlatma: Papatya suyu ile saç açma işlemi sırasında saçlarınızın temiz ve kuru olmasına özen gösterin.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Pelin Azra dedi ki:

    Kesinlikle papatya suyunu deneyin ve saçlarınız doğal açılacak hatta rengine bayılacaksınız. Papatya suyu hazırlamak işinize gelmiyorsa özel sprey losyonlar satılıyor onlardan deneyebilirsiniz. Ben geçen yaz losyonla saçımın rengini 5 ton açmıştım ve süper duruyordu.

BİR YORUM YAZ