Permadan Sonra Saç Yıkanır mı?

  • 05 Aralık 2014
  • 5.855 kez görüntülendi.
Permadan Sonra Saç Yıkanır mı?

Perma, kıvırcık ve dalgalı saçlara kavuşmak isteyen bayanların başvurduğu uzun süre kalıcı bir yöntemdir. Saçlarını ilk defa perma yaptıracak olan bayanlar, perma sonrası saçların yıkanıp yıkanmaması konusunda kararsızlığa düşmektedir. Saçlarınıza perma yaptırdıysanız, en az 24 saat boyunca saçlarınızı yıkamamanızı ve saçlara başka bir işlem uygulamamanızı tavsiye ederiz. Saçlarına perma yaptıranlar daha etkili bir sonuç elde etmek istiyorlarsa, kuaförlerin de önerdiği gibi perma sonrası 72 saat saçlarınızı yıkamamalılar. Saçlarınızı perma sonrası ilk yıkamada, sıcak su yerine ılık su kullanmanızı öneririz.

Perma işlemi sonrası 3 gün bekleyip saçlarınızı yıkayacağınız zaman, yıpranmış saçlara özel tasarlanan şampuanları kullanmalısınız. Çünkü perma işlemi saç yapısına hasar veren bir işlemdir. Bu işlem yapılırken saça uygulanan kimyasallar, saç tellerini güçsüzleştirir ve saç tellerinin incelerek kopmasına neden olabilir. Perma sonrası saçlarda kuruluk da meydana gelmektedir. O nedenle kullandığınız şampuan içeriğinde ne kadar az kimyasal barındırıyorsa, saçlarınızın sağlığı için o kadar iyi olacaktır.

Bayanların perma işlemi sonrasında akıllarına takılan bir diğer soru ise, saçlarını tarayıp tarayamayacaklarıdır. Yazımızın başlarında da bahsettiğimiz gibi saçlarınızı perma işleminden 3 gün sonra yıkamanız en ideal süredir. Saçlarınızı taramak için de permadan sonra yapacağınız ilk duşu bekleyin ve duştan çıkınca saçlarınızı geniş dişli bir tarak yardımıyla tarayın. Saçlarınızı havlu yardımıyla ve nazikçe kurulayın. Permaya zarar vermemesi için saç kurutma makinesi kullanmanızı tavsiye etmeyiz. Saç kurutma makinesi, perma sonrası kuruyan saç yapısını daha da kurutabilmektedir. Bu yüzden saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakmanız en sağlıklısı olacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ