Saça Zarar Vermeyen Düzleştirici

  • 05 Aralık 2014
  • 432 kez görüntülendi.
Saça Zarar Vermeyen Düzleştirici

Belirli bir ısı sayesinde saça şekil veren ve düzleştiren cihazların uzun süre kullanımı, saç tellerine zarar vermektedir. Son teknoloji saç düzleştirme aletleri, saçlarınıza zarar vermeden şekillendirmenizi sağlar. Kullandığınız saç düzleştirici saçlarınızı yakıyor ve kırık oluşumuna neden oluyorsa, saç düzleştirme cihazınızı hemen değiştirmenizi öneririz. Saç düzleştiricisine hemen her gün ihtiyaç duyuyorsanız ve saçlarınıza zarar vermeyen bir saç düzleştirici önerisi almak istiyorsanız, yazımızın devamını okuyunuz.

Günümüzde bayanlar kuaföre gitmek yerine saçlarını kendileri düzleştirmeyi ve şekil vermeyi tercih etmektedirler. Saç düzleştirici kullanımı oranında her geçen yıl büyük artış yaşanıyor. Bu durum, saç düzleştirici ürün satan markaların ürünlerini daha kaliteli ve saça zarar vermeyen malzemeden üretmelerini sağlamıştır.

Saç düzleştirici cihazlar arasında en az zararsız olanları, saça temas eden alt ve üst kısmı seramik kaplı olanlardır. Bu cihazlar, kısa sürede ısınır ve soğur. Seramik yüzeyli saç düzleştiricilerin bir diğer güzel özelliği, ısıyı saça temas eden yüzeylere eşit oranda yayıyor olmasıdır. Bu sayede, saçın her kısmı eşit ısıda düzleşir ve düzleştirme işlemi sonrasında saçlarda elektriklenme sorunu ortadan kalkar. Piyasada satılan saç düzleştiriciler arasında Braun ve Babyliss markalarının ürünleri öne çıkarak, saçlarınıza zarar vermeden düzleştirmeniz için kullanabileceğiniz düzleştirici modeller tasarlamaktadırlar.

Kuaför salonlarında uygulanan uzun süre kalıcı saç düzleştirme yöntemi, bu işlem sırasında saça birçok kimyasal işlem uygulandığı için saç yapısına zarar verir. Eğer bu yönteme başvurduysanız, saçlarınıza düzenli olarak yıpranmış saçlar için doğal saç maskelerini uygulayın ve en az altı ay saçınıza boya sürmeyin.

Yukarıda yazılanlara son olarak ise kesinlikle saçlarınıza ütü ve markası belirsiz düzleştirici ürünleri kullanmamanız gerektiğini hatırlatmak isteriz.

Eğer sizlerin bu konuya istinaden tavsiyede bulunmak istediğiniz saç düzleştirici markaları ve modelleri varsa yorum alanından paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu aşağıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.

BİR YORUM YAZ