Sahte Karne Nasıl Yapılır?

sahte karneKarnesinde zayıfı geleceğini bilen öğrencinin tek sığınak kapısı sahte karne hazırlamaktan geçiyor. Sahte karnenin hazırlanmasına yönelen bir çok öğrenci, aile şiddetinden uzak durmak ve tatile girecek günlerde laf işitmek istememesindendir! Aslında yapılan bu yöntemin öğrenci birine kazandıracağı hiç bir şey yok! Sadece basit bir sahtekarlıkla aile üyeleri kandırılıyor. Ben bu sayfada böyle bir konuyu detaylı şekilde paylaşmak istemezdim. Ama geçenlerde küçük bir kardeşimizin siteye bıraktığı yorumdan çok etkilendim. Yorumda şöyle yazıyordu; Abi benim annem ikinci evliliğini yaptı ve üvey babam beni dışlamak için bahaneler arıyor. Benim karnemde 4 tane zayıfım var, onları görürse anneme zulüm bana şeytan olur! Lütfen sahte karne yapmak için neler yapabilirim? Bu konuda ne olursun bana yardım et! Bunun üzerine düşündüm ki, bu öğrenci kardeşimiz gibi binlerce çocuk bu yollarla mutluluğu arıyor. Bende bu sayfada karnesinde zayıf gelen hayat düzeni bozuk olan kardeşlere yardım edeceğim.

İşte Sahte Karne Hazırlama Yöntemleri:

 1. İlk önce bilgisayarınızda Photoshop yada Photoscape adlı resim düzenleyici programların bulunması gerekiyor.
 2. Daha sonra piyasada bulunan karne resim örneklerini bilgisayara farklı kaydet diyerek indirmelisiniz.
 3. Sonra o karne resimlerinin arka yüzünü değilde, ön yüzünde bazı not değişimleri yapmanız ve üst kısma karne sahibi öğrencinin ismini, okul numarasın, sınıfı falan yazmanız gerekiyor.
 4. Hazırlanmış olan bu karneyi bilgisayarınıza bağlı yazıcıdan veya size yakın internet kafe, kırtasiye gibi yerlerden çıktısını alabilirsiniz.

Bu Yöntemlerin Bir Çoğunu Sizler Yapamazsınız! 

Evet, aranızda söylediğim taktikleri uygulayıp sahte karne yapmakta zorlananlar var! Bu yüzden burada düzenlenmesi yapılacak resimleri sizlere vermiyorum. Karneye ihtiyaç duyanlar alt kısımda yorum yazarken  mail adresini bıraksın. Gereken düzenleme resimlerini mail hesaplarınızı göndereceğim. Gelen dosyaları yukarıda dediğim programlarda kendi şahsınıza ait düzeltip yazıcıda çıkartın.

Karnelerin örneklerini tam ekran görmek için üstünü tıklayabilirsiniz. Bu örnekleri bilgisayarınızda düzenledikten sonra A4 fotokopi kağıdında çıkartacaksınız. Sonra başarılı bir karneniz elinizde olacak. :)

Böylece aklınızda bulunan; karnemi nasıl düzeltirim, karnede bulunan zayıfları silme, karne notlarını düzeltmenin basit yolu, sahte karne yaptırmak gibi kafa kurcalyan konu başlıklarından kurtulacaksınız.

NOT: Bakın birbirinden güzel öğrenci kardeşlerim, hayat yalanlar üzerine kurulu değildir. Sonuçta sahtece yollardan başarılı karne elde etmek sizin geleceğinizin ışığı olmaz. Eğer öz babanız ve anneniz varsa onlardan karnenizi saklamanıza gerek yok! Yukarıdaki kardeşin demiş olduğu gibi üvey aileniz varsa karne yapmanıza yardım edebilirim. Hepinize eğitim ve öğretim yıllarınızda başarıları olmanızı diliyorum.

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Sahte Karne Nasıl Yapılır?” üzerine 53 düşünce

 1. Ayşe Güngör

  Karneyi siz yapıyor musunuz? Lütfen bana yardımcı olursanız çok makbul geçecek diyebilirim. Malum 15 tatil yaklaştı ateş bacayı sardı. :D İnşallah bana bir yardımda bulunursunuz bu sıkıntıdan ilk dönemi atlatırım. İkinci döneme Allah kerim, belki takdirle geçerim ailemi mutlu ederim. Ama 1. dönem bu mümkün olmadı. :(

  Yanıtla
 2. Tanju Değirmen

  Kardeşim lütfen bana yardımcı ol ve gerekenleri benim gmail adresime yollar mısın? Bir karne :S isim vermek istemiyorum. İsmi ben düzeltirim sen sadece isim yerini felan boş bırak. Geri her şeyini bir zahmet hazırlayıp yolluyabilirsen güzel olur. Lise karnesi olcak kardeş şimdiden teşekkür ederim.

  Yanıtla
  1. Doğan Yazar

   @Tanju, gerekli istediğin belgeyi ve karnenin örneklerini RAR dosyası halinde gönderdim. Umarım işine yarar! Ama şunu söylemeden geçmeyeceğim; Ailene bu yollarla bir şeyler sergilemek yerine doğruluğunla yaklaşım sunman en güzelidir. Yalanlar elbet dolaşıp, dönüp yine seni bulacaktır. Durum böyle olunca aile yakınlarında yaptığın bütün dümbelekleri öğrenecektir. Yinede senin kararındır güzel dostum. İkinci dönemde zayıflarını düzeltmen ümidiyle ve hoşça kal.

   Yanıtla
  2. Koray Şimşir

   Admin abicim aynı Tanjuya yaptığın gibi banada bir şeyler yapar mısın? Ya acilen ne olur ya banada lise karnesi isim yeri falan boş kalsın. Eksik noktaları ben düzeltebilirim. Senden sadece istediğim karnelerin isimsiz örneklerini bana yollamandır. :S

   Yanıtla
   1. Doğan Yazar

    @Koray kardeşim adresine e-posta olarak gönderdim. Gelen kutusunda göremezsen taslaklar kısmına bakmanı öneriyorum. Umarım seninde işine yarayacak yardımda bulunmuşumdur.

    Yanıtla
 3. Damla Gül

  Admin abi lütfen banada bir şeyler ayarlar mısın? Yoksa okul hayatım bitecek, adresime yollarsan çok sevineceğim. Gerçekten en azından 2.döneme düzeltme şansım olur bunu yaparsan çok makbul geçecek. En acilinden yardımlarını bekleyeceğim.

  Yanıtla
  1. Doğan Yazar

   @Damla istemiş olduğun yardıma karşılık sana gerekenleri gönderdim. Mailini doğru bıraktıysan ona başarılı şekilde gönderildi. Eğer gelmemiş olarak görünüyorsa sende taslaklarına göz at. Bazen gönderilen mailleri msn spam olarak algılıyor. Dosyanın içindeki PSD dosyalarını düzelteceğin programları TXT dosyası içerisine yazdım. Sanada başarılar…

   Yanıtla
 4. Emre Ehliz

  Lütfen rica ediyorum karnemde zayıfım aşırı derecede fazla var! Lisede eğitim gören öğrenciyim. Karneminm üzerinde zayıf olursa ve notlarım bozuk gelirse babam döver! Ama 2. dönem çalışacağım söz, sen mailime gönder ağa beycim. Bide meb mavi karnesi olsun boş olması daha mantıklı.

  Yanıtla
  1. Doğan Yazar

   @Emre bana sözünü vermene gerek yok! Ailene dürüstlüğünle yaklaşman en iyisi olacaktır. Senin durumundan anlıyorum, yaşadıklarını az çok çözebiliyorum. Ama ilerleyen zamanlarında derslerine ağırlık göstermeni büyüğün olarak söylüyorum. İstediğin M.E.B karnesinide gereken adresine yolladım.

   Yanıtla
 5. Ahmet Yılmaz

  Yazar bana da acil lise karnesi lazım. Eğer e-posta adresime gönderebilirsen beni çok büyük bir sıkıntının içerisinden kurtarmış olacaksın.

  Yanıtla
 6. Atalay Düzgün

  @dmin dostum bu dönem derslerime pek önem veremedim. Bu yüzden evdekilerle aram bozulacak gibi! Banada yardım edersen çok memnum olurum. 2. dönemede kendim çalışıp düzelteceğime inanıyorum. Karnenin örneğini e-posta adresimden ulaştırırsan minettar kalırım.

  Yanıtla
 7. Doğan Yazar

  @hmet @talay gerekenleri sizlerede gönderdim. Birde bundan sonra yorumlarını bırakacak kişilerden ricam, neden böyle yola başvurduklarını yazsınlar. Yoksa aksi takdirde kimseye gerekli paylaşımda bulunmayacağım. Bazıları keyfinden bu yönteme başvuruyor. Ben konu içinde söylemiş olduğum gibi, yardımımı aileden yana dert yananlara yapacağım. Keyfinden zayıf getirenlere değil! ;)

  Yanıtla
 8. Ece Soylu

  Ya lütfen banada yardm edin Dogan ben 2 seneliğim aslında. Derslerim çok iyidir, ama devamsızlığım çok oldu! Birde 2 tane zayıf var olduğunu düşünüyorum. Devamsızlığı babam ögrenirse beni okuldan alabilir. :( Diğerlerine gönderdiğin karneden banada gönderebilir misin?

  Yanıtla
  1. Doğan Yazar

   @Ece aslında bu yazdıklarından sonra sana yardımsal yönde el uzatmak istemiyorum. Çünkü sende keyfinden devamsızlık yapıp arkadaş kurbanı olmuşsun, çünkü bu çok belli. Neyse ki seninde babandan yana sıkıntıların var! Gerekli belgeyi ve karnenin aslına ait kopyasını ilettim. Göndermiş olduklarımı USB içine at sonra yakınında kırtasiyeden yada fotokopinin olduğu yerden çıkarttırabilirsiniz.

   Yanıtla
 9. Duygu Pekkan

  Sahtesine gerçekten çok ihtiyacım var! Eğer karnemde zayıf gelirse evden göndericekler vede çok ciddiler. Lise 1 karnesi olacak ama ve nasıl yapacağımı da anlatırsan çok sevinirim. Konuyla ilgili bilgi sahibi değilimde ondan diyorum. :(

  Yanıtla
 10. Ela Uğuz

  Yardım edin ya şurda 12 gün kaldı. Çok zor durumdayım millete diyorum ne kadar para isterseniz veririm. Yapın yardımcı olan yok, bende o kadar uğraşamıyorum lise öğrencisiyim. [10tm] notlarımı kendi doldurabileceğim bi karne örneği yollarsanız msnme sevinirm. :)

  Yanıtla
 11. Rıfat Özkan

  Öncelikle iyi akşamlar :S bana sahte karneden lazım. Lise 1′in niye diye sorarsan babam 1.dönem zayıfın olursa okuldan alacağım dedi. İçimde korku var, yardım et ağa beycim 2.dönem söz veriyorum düzeltecem. Babam gile zayıfım yok dedim, yani baya zor durumdayım. Yardımlarını edeceğine inanıyorum.

  Yanıtla
 12. Halit

  Yazarımız sana çok teşekkür ediyorum. Ben orta okul 1. sınıfı okuyan öğrencisiyim. Acilinden bir karneye ihtiyaç duymaktayım. Lütfen e-maile yollayabilir misin? Alacağım karnenin önemli olduğunu söylemeliyim, eğer notlarım yüksek olmazsa beni babam gerçekten dövecek. Geçen senelerde ablamı döüvüyordu bu senede beni dövecek. Orda bir üye sana yazmış diye ben gösteriş yapmıyorum. Cidden babamdır fena döver, ablam cağızıda dövmüştü. Ben 6. sınıfım ablam 8. sınıf ortaokul ikimiz içinde bir karne yollayabilirmisin? Örneğini de yolla birde takdiride olsun.

  Yanıtla
 13. Abdullah

  Kardeş şimdiye kadar hep teşekkür getirirdim ama yeni gelen bir geometri öğretmeni yüzünden zayıfım oldu. Babamda zaten asabi bir insandır ağzımı yüzümü kırar. 11 Sınıfım Sana notlarımı söyleyeceğim banada yollarsan sevinirim. Birde bir teşekkür belgesi. :)
  BEDEN EĞİTİMİ: 5

  DİL VE ANLATIM: 4

  DİN KÜLTÜRÜ VE AHLÂK BİLGİSİ: 4

  FELSEFE: 4

  SEÇMELİ COĞRAFYA: 4

  SEÇMELİ DİL VE ANLATIM: 4

  SEÇMELİ MATEMATİK: 4

  SEÇMELİ GEOMETRİ: 4 (Zaten Sadece bu düzeltilecek)

  SEÇMELİ TARİH: 5

  SEÇMELİ TÜRK EDEBİYATI: 4

  T.C. İNKILÂP TARİHİ VE ATATÜRKÇÜLÜK: 4

  TÜRK EDEBİYATI: 4

  YABANCI DİL: 5

  Devamsızlık: 3 Gün özürsüz / 5 gün özürlü

  ŞANLURFA MERKEZ / ORHANGAZİ LİSESİ / ALAN: TM

  İsim zaten E-mail’de var. Orda isimdeki çift R.

  Yanıtla
 14. Ahmet Veysel

  Bense hoca kurbanı oldum. Tüm okulun önünde bana küfür etti, bende ağzının payını verdim. Ama karnede de girdiği dersi 0 yaptı. Madur durumdayım ne olur yardım et lise 3 karnesi olcak lütfen. :(

  Yanıtla
 15. Özlem Öz

  Lütfen bana yardım edin Doğ@n bey. Karnem iyi aslında fakat geometri ve ingilizce öğretmenleri ile sorunlar yaşamaktayım. Lise 2 öğrencisiyim. Sözelciyim karne örneğine ihtiyacım var. Bekliyorum, teşekkürler. Babama götürmeye yüzüm tutmuyor. İkinci dönemde düzeltecegimden emin olabilirsiniz. Notlarımı kendime uygun bir şekilde dolduracağım. iki düzeltme yapacağım sadece. Aslına uygun bir örnek istemekteyim.

  Yanıtla
 16. Doğan Yazar

  Değerli güzel dostlarım, bakın ben önceden karnenin örneklerini isteyen herkese gönderdim. Kimse bunun kıymetini bilmedi ve bazıları örneklere arkadaşlarının ismini doldurup satacağı yorumunu gönderdi. Bu söylenilenleri duyduktan sonra, kimseye yardım edecek cesareti ve duyguyu bulamıyorum. Elimden geldiğince genç nesil arkadaşlarıma yardım etmek içimden geliyordu. Artık bu duygularımı bile bir kaç insan yüzünden yitirdim. Tekrardan içimden karnelerinizin düzeltmesi gelirse o zaman bir kaçınıza yine yardımda bulunacağım. Birde arkadaşlarım yorumlarınızda açıklamaları uygun yapın ve okulun ismin, kaçıncı sınıfa ait karne olacağını söylemeyi ihmal etmeyin. Şimdilik bana müsade!

  Yanıtla
 17. Özlem Öz

  Bir kaç tane terbiyesizin yüzünden bizi mağdur etme abicim. Ben kimseden isteyemiyorum böyle bir şeyi. Senden bile aslında utanarak istiyorum. Ama inan ki lazım olmasa dil açmam. En azından samimi bulduğun insanlara göndersen olmaz mı? :( Okulu da yazarımda tanınmak istemiyorum.

  Yanıtla
 18. Berkay

  Benim 3 tane zayıfım geliyor, kafam basmıyor ki düzelteyim. Görürse babam beni öldürür, bana bu konuda yardımcı olurmusun. Diğerlerine gönderdiğin örnekten benim emsn adresimede göndrebilirmisin. İsim soy isim vermek istemiyorum oraları boş bırakırsan dolduracağım.

  Yanıtla
 19. Fatih

  S.a Abi Bana yardımcı olurmusun lütfen. abi 1 sene sınıfta kaldım zaten bundada karnemdeki zayıfları görürlerse dünyayı başıma yıkarlar abi lütfen yardım et. 9. sınıfım notlarımda 2 olmasın 5-6 tane 3 olabilir 5 olacak dersleri biliyosun sen zaten beden müzik vs. onlarıda 5 yapı verirsen çok sevinirim..

  Yanıtla
 20. Yunus Gündoğdu

  Orjinal gibi görünmesi için nasıl yapcaz photoscapeyle yapcamda nası değiştircez. Bir sorum daha var, şu okulun müdürlerinin imzası felan nolcak bir akıl ver ya?

  Yanıtla
 21. Deniz Güngör

  3 tane zayıf var 2 tanesini düzelteceğim annem babam ögretmen bu dönem adam akıllı ders çalışamadım. Bazı sorunlar yüzünden diyebilirim, onların kızmasından değilde emeklerini boşa çıkarmak bana çok ağır geliyor. Akıllandım amaki geç oldu, ikinci dönem düzeltmek için atağa geçeceğim, banada yollarsan iyi olur.

  Yanıtla
 22. Mehmet Soyer

  Ben Anadolu lisesinde okuyorum. Liseye iyi bir puanla girdim ve lise 1 ide 76 karne puanıyla geçtim. Fakat lise 2 de bazı ailevi sorunlar yüzünden dağıttım. İlk dönemde yaptığım yanlışın farkındayım 2. dönemde kesinlikle düzelticem. Ama ailemin zaten gergin olan sinirlerini dahada gerip büyük bir tatsızlığa yol açmak istemiyorum. Banada gerekli şeyleri gönderirseniz makbul geçer.

  Yanıtla
 23. Burak Glr

  Adminim rica ediyorum nolursun. Gerekli dosyaları benim e-postama yollarmısın. Photoshop bilgim gayet iyi, kendi işimi kendim yaparım amacım sana yük olmak değil. Başkası gibi notları şöyle yap, böyle yap diyemem sana. Yanlız tek ricam bana lise karne örneklerini göndermen. Gerçekten ben geri kalan herşeyi halledebilirim.Kimseye vermeyeceğime inanabilirsin. İmza mühür hepsini halledeblirim, ben yeterki lise karnesinin örneklerini elimde bulundurayım.

  Yanıtla
 24. Emre

  Abiler bana lütfen yardım edin annemin üzülmesini artık istemiyorum tamam bi salaklık yapıp çalışmadım bu dönem ama söz veriyorum sizlere bidaki dönem notlarımı düzelticem anladınızmı bi yardım eli uzatın ya lütfan benim bundan başka sebebim yok sadece biricik annemi üzmek istemiyorum lütfen yardımlarını beklıyorum 8.sınıfa gidiyorum off ya bi tek burda bulabildim yokmu yardım edecek admin bey gerekirse tc numaramı yollıyım 2.dönem gir bak notlarıma hepsini düzelticem 5 yapamam ama 3-4 yaparım lütfen yardım edin ya.

  Yanıtla
 25. Ahmet özdemir

  Adım Ahmet ve teşekkür getirmem gerekiyor çünkü teşekkürü getirmessem ailem beni okuldan almayı düşünüyor ve bende çok kaygılı ve çok üzgünüm zahmet olmassa bana da karne örneklerinden gönderebilirmisiniz. Bu arada bende lise 3teyim incirli lisesindeyim.

  Yanıtla
 26. Aslı

  Doğan abicim, malum derslerimizin zorluğundan gerek bizim kaytarıklığımızdan benimde birkaç zayıfım geldi. Beşiktaş Anadolu Lisesi 11.sınıf öğrencisiyim eğer bana da bi yardımın dokunursa dua ederim. Gerçek ismim e-mailimde ona göre düzenlersen sevinirim ismimi vermek istemedim.

  Yanıtla
 27. Furkan

  11. sınıf öğrencisiyim bendende birkaç tane zayıf var 2 döneme dershane ye gidiceğim için düzeliceklerini düşünüyorum ama bu dönem çok fazla zayıf gelmemesi lazım . Yardımcı olursan sevinirim.

  Yanıtla
 28. Muhammed

  11.sınıfım sayısal bölümünde okuyorum. Ailevi ve dershane sorunlarından dolayı karnede zayıf getirdim. Geçen seneler bu dayak yeme psikolojisinden bi türlü kurtulamadım ve karne yaklaştı. Babamdan şimdiden azarları işitiyorum. Evden kaçıyım diyorum ama kalacak yer yok. Tek çare bu lütfen karneyi msnye yollarsan ve nasıl düzenleyeceğimide anlatırsan sewinirim. İsim soy isim boş kalsın.

  Yanıtla
 29. Aslı Duman

  Merhabalar ben 10. sınıfım eşit ağırlık bölümünde okuyorum devamsızlıktan dolayı okul hayatım biter 17 gün devamsızlığım var! ve bunu 6 7 güne indirmek istiyorum. Bana yardımlarınız dokunursa iyi olacak.

  Yanıtla
 30. Burak Kara

  11. sınıf karnesi lazım. Annem başka bir adamla evlendi ve eğer karnemde zayıf olursa beni farklı bir şehire yatılı yollayacağını söyledi. Lütfen yardım edin sadece bana nası yapıcağımı anlatsanız 1-2 örnek atsanız bile yeter.

  Yanıtla
 31. Mustafa Tekeli

  Admin bende istiyorum yaptığın karnelerden, lisanslı futbolcuyum ve bu senede güzel karne getiremezsem futbol hayatım biticek. çok zor durumdayım lütfen yardım et.
  Gaziemir Anadolu Ticaret Meslek Lisesi 9.Sınıf lütfen.

  Yanıtla
 32. Sercan

  Allah rızası için bi yardım etsen. Annem kanser hastası, babam işsiz. Onları mutlu edebilecek tek kişi benim evin tek çocuğuyum. Abi ocağına düştüm desem daha doğru olur. Gölbaşı Anadolu Teknik Ve Endüstri Meslek Lisesi-Elektrik Elektronik Teknolojisi Alanı 9. Sınıf Öğrencisiyim. Sınıfım 9/A-B Numaram
  Abi Karnemde 3 Tane 1 var. Onlar 2 veya 3 olsun yeter. Yani karnemde hiç 1 olmasın orta düzeyde karne olması yetecek. Bildiğin gibi eğer karne güzel olursa yakın akrabalar harçlık verir, bende aileme destek çıkarım kurtar beni.

  Yanıtla
  1. Doğan Yazar

   @Sercan abisinin kardeşi ben şuan evimde değilim şehirdışındayım iş dolayısıyla. Bu yüzden diğer arkadaşlara bile cevap vermekte güçlük çekiyorum. Ama dur bakalım Çarşamba günü eve geçecek olursam sanada bir şeyler ayarlarız düşüncesindeyim. Birde diğer arkadaşlara sesleniyorum. Şuan kendi bilgisayarımda olmadığımdan bir çoğunuzun yorumunu cevaplamaktan geri kalıyorum. Keşke bundan 1 hafta öncesine kadar yardımlarınızı isteseydiniz bir şeylerde çözüme kavuştururdum sizleri. Ama şu anlık bu imkansız gibi görünüyor. Eğer işiniz aceleyse sitenin sohbet odaları alanına bağlanın orada grafik tasarımcı NEFES nikli admin var! Ona ulaşın size oda bu konuda yardımda bulunabilir. Elinden bu işler geliyor diye biliyorum. Olmadı beni bekleyeceksiniz artık. :(

   Yanıtla
 33. Merve Korkmaz

  Karnede düzenlenmesi gereken herşeyi düzenledim. Tek sorun yazıcıdan çıkartmam ama A4 kağıdından çıkartılınca sahte olduğu belli oluyor diye duydum. Ne yapmam gerekiyor acilinden yardım. :(

  Yanıtla
 34. Sertaç

  @Merve 160 gramlık A4 al kırtasiyelerden birebir aynı, birde yazıcının fotoğraf baskısı desteklemesi lazım orjinal bir görüntü elde etmek için. En yakın kırtasiyeye uğrayıp sana söylediklerimi aldığında gerekli gereçleri sana verecekler. Böylece sende bu sıkıntının altından çıkacaksın.

  Yanıtla
 35. İsrafil Manav

  Karnemde Dil ve Anlatım ile Edebiyatım zayıf geliyo hoca gıcık gidiyo bana ama gerçekten her iki dersede aynı hoca giriyo iki derste zayıf bana 10.sınıf boş karne gönderirsen çok duacınız olurum..

  Yanıtla
 36. Rümeysa Şahin

  Lise 3. sınıf talebesiyim geçen 2 yıl karnem çok iyi olmasada zayıfım yoktu! aAma bu dönem çok zayıfım var, ailem çok disiplinli bir ailedir bu zayıflar lise hayatımı zindan etmeye yeterde artar bile. Eğer geçmiş yıllardaki karne gibi bi karnem olursa ailemin bütün üyeleri inanır. Okula sorma yada gelme ihtiyacı bile duymazlar.

  Yanıtla
 37. Yakup KILIÇ

  İletişim meslek lisesi öğrencisiyim, babam durmadan içiyor beni dövüyor eğer ben ona karneyi gösterirsem kesin beni öldürür. Ha diceksin ki içiyor işte daha kolay gösterirsin. Ama öğle değil beni dövmek için sarhoş bile olmuyor. :(

  Yanıtla
 38. Ahmet Atçı

  Merhaba arkadaşlar. Bende Ticaret lisesinde okuyorum, 2. sınıf öğrencisiyim. 3 zayıfım var. Benimde babam üvey ve kendisi ayyaşın tekidir. Her geçen gün ( dönem içinde ) bana derslerine çalış, zayıfın gelirse seni okuldan alırım falan gibi tehditlerde bulunuyordu pislik herif. Bana yardım etmezseniz eğer beni okuldan alıcak ve okul hayatımı sonlandıracaktır. Bir yardımda bulunursanızda kurtarsanız beni bundan.

  Yanıtla
 39. Yiğitcan Erdoğan

  Kaç günden beri yorum yapıyorum kaldırıyorsunuz yorumu. Sizin hiç acıma duygunuz yokmu ya lütfen yardım ediniz. Ben bu karneyle ailemin yüzüne bakamayacağım 2.dönem düzelticem sözümü veriyorum herkeze. 9.sınıfa gidiyorum gerekenlerden banada yapılsın diyorum.

  Yanıtla
 40. Musa Tuğrul

  Doğan abi lütfen yardım edermisn bana :( Öncelikle ailenin küçük çocuğuyum 7 yıllık arkadaşlarımdan ayırdılar beni şuan Bursadayım. Annem öldü babam tır şöfürü sürekli yabancı ülkelere gidip duruyor. Baba yüzü göremedim adam akıllı, belki yılda 5-6 defa. Abim zaten eve geldiği yok, dedemle babaannem bakıyor bana. Onlarda sürekli hor görüyorlar beni lütfen e-mailime 8.sınıf boş karne gönderebilirmsin. Babam zaten bizi başımızdan atmaya yer arıyor. Lütfen Doğuş abi bir iyiliğin dokunsun bizim gibi kardeşlere.

  Yanıtla
 41. Görkem Caner

  Daha kolayı var o kadar uğraşmaya değmez orjinal karnenizin 1-2 tane renkli fotokopisini çektirin. Makas ve uhu alın fotokopilerdeki ders saatlerinden yada beden ve müzikteki 5′leri 4′leri kesin orjinal karnedeki zayıflara yapıştırın. Belli oluyor değilmi? Aileniz kör değil orjinal karneye yapıştırdıktan sonra tekrar fotokopi çektirin bitti bu kadar. :D

  Yanıtla
 42. Ceyda Er

  Son mesajlara cevap verilmemiş ama bir ümit bende yazıyorum.. Bende Bursa’da yaşıyorum. Eskiden Gemlik’e babamın yanına yollamıştı annem beni, ben yanında olduğumda rahat edemediği için. Sonra babam çok sıkıntı çekmeye başladı. Zaten kendi evi yoktu, onun ailesiyle beraber kalıyorduk. Ben dayanamadım, annemin yanına gitmek istiyorum dedim. Burada annemle kalıyorum şimdi. 8. sınıfı zar zor bitirmeye çalışıyorum. Çünkü annemin her gece başka erkekle konuşup evden çıkıp gitmesine, bütün gece korka korka uyumaya çalışıp uyuyamamaktan, sabahta sırf beni “okula gitmiş” bilmek ve göstermek için, aslında umrunda olmamasına rağmen evden çıkarmasından bıktım. Babama söz vermiştim ama tutamadım. Ablamda ben babamın yanına yollanınca anneannemin yanına gitti. Dertleşecek kimsem kalmadı. Lütfen yardım edin, babamın beni ablam gibi kaybettiğini düşünmesini istemiyorum.. Annemin yanında onun gibi olduğumu düşünmesini istemiyorum ne olur yardım edin.. Onun beni burda bırakmasına dayanamam.

  Yanıtla
 43. Tuncay

  Admin, Son mesajlara cevap yazmamışsın ama ben de şansımı deneyeceğim.Ben baba baskısı altında olan bir öğrenciyim. 11.sınıfa kadar hiç devamsızlık yapmamıştım ama baba baskısı ve sıkıntıdan dolayı devamsızlığım şimdiden 8 gün oldu. Üstelik sınavlarımda düşük puan.Artık sınavlara çalışırken yüksek not için değil babamın huzurumu kaçırmaması için çalışmaya başladım ama işe yaramadı. İlk sınavlarım çok düşük olduğu için notlarımı bu dönem düzeltmem imkansız gibi gözüküyor.Eğer hala bu konuyla ilgileniyorsan bana da e-mail’ime atarsan resimleri çok sevinirim. Dediğin gibi dürüst oldum geçen döneme kadar ama huzurum kaçtı. Babamın yanına gitmeye korkar oldum. Şimdiden teşekkürler…

  Yanıtla
 44. Burak

  Sayın Admin
  Ben de diğer Kardeşlerim gibi hayatın nota bağlı olduğu bir dünyadayım Zayıfın yoksa iyi zayıfın varsa kötü eğer sahte karne yapamazsam kısıtlamalar azarlamalar ve etrafımdaki insanlardan hep aşağılamalar duyuyorum. Yapmak istemiyorum, ama yapmak istiyorum bu zamana kadar dürüst oldum zayıfım var! Dedim hatalarımı söyledim o beni cesaretlendireceğine korkuttu bu yüzden yapıyorum yardımlarını acilen bekliyor teşekkürlerimi sunarım E mailini beklemekte her gün posta kutumu kontrol etmekteyim teşekkürler…

  Yanıtla
 45. Açelya Tan

  Ya ben 8. sınıftayım 5 tane zayıfım var aslında hocalar performansa yüksek verselerdi karnem teşekkür olacaktı. Çünkü 42 53 qibi bırakmışlar beni hep manyaklar şimdi bende ne diyeceğimi düşünüyorum ne olur bana yardım edin annem beni evden atar vallahi :(

  Yanıtla
 46. Selim Ersin

  Kardeş Bak Ben 14 Yaşındayım 8 e gidiyom başımda üvey anne var ben zayıf karne getirirsem o babama sölüyo oğluna bak yiyo içiyo zayıf karne getiriyo diyo dolduruyo babamı babamda beni dövüyo o yüzden bana yardım et kardeş nolursun benim e postam birde skype adresim var onuda kullanıyom ersinozker diye arayarak bana ulaşabilirsiniz yardımınıza ihtiyacım var ordan 5 dk konusalım bana daha detaylı anlat nolur!

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>