Sararan Dişler Nasıl Beyazlatılır?

 • 30 Kasım 2014
 • 298 kez görüntülendi.
Sararan Dişler Nasıl Beyazlatılır?

Sararan ve kötü görüntüye sahip olan dişleri beyazlatmak için nasıl bir yol izleneceğini bilmek zor olabilir. Çünkü sarı dişlerin beyazlatılması için o kadar çok yöntemler uygulanmakta ki, yöntemler dişini beyazlatmak isteyen kişinin kafasını karıştıracak kadar etkili olabilir. Diş yapısından meydana gelen renge ve renk bozukluğuna yol açan alışkınlıklara bakılarak, beyazlatılması gereken dişler üzerinde ilerleyiş kaydedilmesi en etkili olanıdır.

Dişlerin sararmasındaki en yaygın nedenlerin başında kahve, soda ve rakı gibi içecekler yer almaktadır. Tüketilen bu tarz içecekler diş minesine zarar verdiğinden uzun vadeli dişlerde renk bozukluğuna yol açmaktadır. Ancak meydana gelen diş sararmasının önüne geçmek ve sarı dişi beyazlatıp eski parlaklıkğını geri kazandırmak için kullanılabilecek ürünler piyasada bulunmaktadır.

Sararan dişleri beyazlatmak adına bir beyazlatma programı hazırlanmalı ve hazırlanan program doğrultusunda dişlerin beyazlatılması gerekir. Diş beyazlatıcı macunlar, günlük diş üzerinde oluşan lekeleri detaylı temizleyerek dişlerin beyazlamasına yardımcı olur. Fakat macun alırken diş hekimi tavsiyesine kulak asmanız gerekebilir.

Peki, sarı dişleri beyazlatmak adına onca emek verecek sonra, parlak ve beyaz kalması için tekrardan bir kaç yola başvuracaksınız. Ama fırçalama sonrası beyazlatılan dişlerin etkisini uzun vadeli yapmak istiyorsanız düzenli olarak dişleri her gün fırçalayın, diş ipi kullanın ve ağzı çalkama sularını deneyin.

Çevrenize sağlıklı ve güzel gülümseme atmanızı uzun vadeli kılacak beyazlatıcı etkisi olan diş macunları ve ağız çalkalama suları mevcuttur. Uygulanacak bu yöntemler sayesinde hem zarar gören diş etlerini tedavi edecek, hem de diş etinde meydana gelen kanamaları ortadan kaldıracaksınız.

Kimyasal diş beyazlatıcı ürünlerin yanı sıra diş hekimlerinin evde uygulanabilecek yöntemler sunduğuna da dikkat çekmek isteriz. Kendi evinizde dişlerinizi beyazlatmanız için sunulan yöntemlerin hepsini sizler için derledik ve bu sayfamızda sizlere sunuyoruz.

Evet, sarı dişleri beyazlatmanın doğal yöntemleri sırasıyla şöyledir:

 • Bunun için dişetlerinizi zeytinyağıyla iki dakika boyunca ovalayabilirsiniz.
 • Market veya aktarlardan satın alabileceğiniz yaprak halindeki adaçayını toz haline getirmeli ve haftada bir kez toz halindeki adaçayıyla dişlerinizi fırçalamak da dişlerinizin beyazlamasına yardımcı olacaktır.
 • Uygun mevsimde bulunduğunuzda ise çilek de çok iyi bir diş beyazlatıcıdır. Püre haline getirdiğiniz çileği diş fırçanızın üzerine alarak günde 1 kez dişlerinizi fırçalayabilirsiniz.
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 3 YORUM
 1. Meral Keskin dedi ki:

  Benim dişlerim yapı olarak buğday rengine sahip. Ama ben bembeyaz olmasını istiyorum şu resimde gördüğüm bayanın dişleri gibi olsun başka bir şey istemem. Uzun süredir düzenli fırçalıyorum ama renkte açılma yok, dişlerim temiz ancak istediğim beyazlığı elde edemiyorum. Gerçekten bu durum beni üzüyor desem yeridir. 🙁 Birde diş beyazlatma jelleri çıkmış diyorlar onu deneyeceğim bakalım ne gibi etkisi olacak. Teşekkürler.

 2. Nazan dedi ki:

  Diş jeli kullanmanızı tavsiye ederim ben kendim bir kaç ay kullandım ve gözle görülür beyazlık elde ettim. Bazıları her ne kadar zararlı dese de aldırış etmeyin gidin kullanın 1-2 ay hiç bir şey olmadığını sizde göreceksiniz.

 3. Deniz dedi ki:

  Bence düzenli fırçalayın ve gidip tomarla paranızı diş hekimlerine bayılmayın derim. Hepsi diş çekmekten ziyade artık ticaretçi kimlikleriyle insanlara yaklaşıyorlar. Ben geçen sene dişlerimi beyazlattım ve şuan pişmanım benim gibi kimse pişmanlık duysun istemem. Resmen paranızla rezil oluyorsunuz.

BİR YORUM YAZ