Sigarayı Bırakmak İstiyorum

 • 22 Aralık 2014
 • 123 kez görüntülendi.
Sigarayı Bırakmak İstiyorum

Sigara alışkanlığı, ilerleyen dönemlerde bireylerde çeşitli sağlık sorunlarının oluşmasına zemin hazırlar. Sigarayı bırakmak isteyenler öncelikle buna kararlı olmalıdırlar. Sigara tiryakileri için bu alışkanlığa son vermek oldukça zor gelebilir. Fakat kararlı olursanız, sizler de sigarayı hayatınızdan çıkarabilir ve sağlıklı beslenerek sigaranın yol açtığı zararları uzun vadede telafi edebilirsiniz. Sigara alışkanlığından kurtulmak için sadece “bıraktım” demek yeterli olmayacaktır. Sigara içilen bir ortama girdiğinizde yeniden bu alışkanlığınıza devam edebilir ve sigarayı bırakmak için harcadığınız onca emek boşa gidebilir. Bu nedenle “Bir kereden bir şey olmaz.” demeyin ve sigarayı bıraktıktan sonra sigara içilen ortamlarda bulunmamaya gayret edin. Yazımızın devamında sigarayı bırakmak için çeşitli tüyolar yer almaktadır. Sizler de sigarayı bırakmak istiyorsanız, yazımızın devamındaki maddeleri dikkatlice okuyun.

Sigarayı bırakmak isteyenlere öneriler

 • Öncelikle bu kötü alışkanlığınızı sona erdireceğinize gerçekten inanın. Aksi takdirde, baskı altında verilecek olan kararın çabuk geri dönüşü olur.
 • Bir kağıda sigarayı bırakmak için gerekli tüm nedenlerinizi yazın ve ardından gerçekler ile yüzleşmek adına yazdıklarınızı okuyun.
 • Dişlerinizi beyazlattırmak adına bir çalışmada bulunun. Böylelikle dişlerinizin eski sarımsı görüntüye tekrardan dönmemesi için sigarayı hayatınızdan çıkarmak için büyük bir adım atacaksınız.
 • Bir spor salonuna yazılarak ve düzenli olarak spor yaparak sigarayı hayatınızdan çıkarabilirsiniz.
 • Sigara almak için harcadığınız bir aylık parayı hesaplayın ve sigaraya başladığınızdan beri sağlığınızı kötü etkileyen bu alışkanlık için harcadığınız meblağlarla yüzleşin.
 • Sigarayı bıraktıktan sonra, sigara içmeyi aklınıza getirmeyecek çeşitli hobiler ile ilgilenin ve stresli durumlarda hemen bir şeyler ile oyalanın.
 • Alkol veya kahve yanında sigara arıyorsanız, bir süre bu alışkanlıklarınızı erteleyin.
 • Kaç zamandır sigara içmiyorsunuz ve sürekli canınız bir şeyler yemek istiyor, o vakit güzel bir diyetisyen yardımıyla sağlıklı beslenmeye tam gaz devam edebilirsiniz.

Tüm bunların sonunda sigarayı bırakmış ve sigaranın size ne tür zararlar verdiğini gün yüzüne çıkarmış olacaksınız. Mesela son olarak sizlerle “Bırakmak İstiyorum” adlı filmin fragmanını paylaşmak istiyoruz. Büyük anlam ifade eden bu filmin fragmanını “sigarayı bırakmak istiyorum” diyenler izlemeli.

Bırakmak istiyorum (Fragman)

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Döndü Durulmuş dedi ki:

  Faydalı bir bilgi paylaşımı olmuş teşekkür ederim. Fakat ben bir türlü sigarayı bırakamadım ve ne yaptıysan nefsime yenik düştüm diyebilirim. Az önce eklediğiniz video görüntüsünü izledim ve gerçekten büyük anlam ifade ediyor. Ben dahil sigaradan kendini kurtaramayanların izlemesi gereken bir video olduğuna inanıyorum.

 2. Berkay dedi ki:

  Lanet olsun bunu ortaya çıkarana 10 yıldır içiyorum ve son bir kaç yıldır da bırakmak için büyük çaba sarf ediyorum. Fakat bünyem öyle bir alışmış ki sigarasız kesinlikle yapamıyorum doktora gittim bir kaç ilaç falan yazdı daha sonra beslenmemin düzene girmesi için bir program verdi ama bir faydasını görmedim diyebilirim. Bu yüzden küçüklerimize sahip çıkın ellerine almasınlar o sigrayı.

BİR YORUM YAZ