Sim Karttaki Numaraları iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?

  • 24 Kasım 2014
  • 179 kez görüntülendi.
Sim Karttaki Numaraları iPhone’a Aktarma Nasıl Yapılır?

Daha önceden hiç iPhone bir telefon kullanmadıysanız ve aramasını yaptığınız kişilerin numaralarını SIM kartına kaydetme alışkanlığınız var ise iPhone bir telefona geçiş yaptığınızda maalesef kişileri rehberde göremezsiniz. Çoğu kişi böyle durumlar karşısında direk rehberin silindiğini ve geri dönüşümün yapılamadığını düşünüp rehberdeki kişileri manüel olarak tek tek iPhone’a kaydetmektedir.

Fakat böylesine bir zahmete gerek yok! Çünkü rehberinizdeki kişiler yine SIM kartınızda durmaktadır. Fakat kullandığınız telefona aktarmadığınız için rehbere kayıtlı kişileri göremiyorsunuz.

Bunun için iPhone’numuza kişilerin nerede olduğu konusunda yol göstermemiz gerekir.

SIM Karttan iPhone’a Kişileri Aktarma

  • Ana ekran üzerindeki “Ayarlar” ikonuna dokunuyoruz.
  • Açılacak olan ekranda “Mail, Kişiler, Takvimler” menüsüne giriyoruz.
  • Son olarak açılacak yeni ekranda ise ekranın aşağısına doğru inerek “SIM’deki Kişileri Aktar” seçeneğine dokunup SIM’de kayıtlı kişilerinizi iPhone’a aktarmış olacağız.

iPhone’da ilk defa rehbere aktarılan kişiler Soyad-Ad olarak görüntülenmektedir. Şayet siz bunu Ad-Soyad olarak değiştirmek isterseniz tekrardan “Mail, Kişiler, Takvimler” ekranından “Sıralama” seçeneğini kullanarak Ad-Soyad olarak değiştirebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Tuğba dedi ki:

    Vay vallahi büyük dertten kurtardınız beni desem. 🙂 Daha dün yeni aldığım telefonuma herkesin isimlerini tek tek kaydediyordum ki bu anlatılanlara ulaştım ve aynısını uyguladım eski rehberimi yeni telefonuma kaydettim. Çok teşekkürler hazırlayan arkadaşa.

BİR YORUM YAZ