SSK Sigorta Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?

ssk sgkSigortalı olan vatandaşlar, genelde internet üzerinden hizmet dökümü ve çalıştığı günlerin ödenmiş primlerine bakmak için arayışa girer. Bu başlık altında insanların aklını kurcalayan binlerce site piyasada var! Ama ben birazdan sizlerle sigortanızın dökümüne ulaşacağınız adresi vereceğim. Hatta sigorta işlemlerinizin yanı sıra vereceğim adresle bir çok TC vatandaşlık işlemlerinizi online gerçekleştirebileceksiniz. Evet, SSK bağlantılı bütün işlemlerinizi gerçekleştirmek için E-Devlet sisteminden faydalanacaksınız. Bu sistemde size ayrılan bölüme PTT merkezlerinden almış olduğunuz şifreyle girebilmektesiniz.

E-Devlet şifrem yok, nasıl alabilirim? Diyorsanız, bu soru için hazırlanmış sayfa için tıklayın

Bundan yıllar önce “Sosyal Güvenlik Kurumu” sitesinden bu işlemleri yapmanıza olanak tanınıyordu. Artık bildiğiniz üzere vatandaşlığa ait bütün işlemler tek site altında toplandı. Bu nedenlerden dolayı başka sitelerin yalan, yanlış yönlendirmelerine aldanıp kişisel bilgilerinizle başka sitelerde bu hizmeti aramayın. Bazı uyanıklar TC kimlik numaranızı ve şifrenizi sahtekarca yollardan elde edip adınız üstünde oynamalar yapıyorlar.

Zaten vatandaşlık şifresini elde ettikten sonra, hiç bir eksiğiniz olmaksızın bütün devlete bağlı işlerinizin en kısa yoldan yani bilgisayar başından halledeceksiniz. Üstelik internetten ve tek tıklama sayesinde. Emekli olmanıza ne kadar kaldı? Sigortanız hangi meblağlar üzerinde yatıyor? Bu sorunların hepsine cevabı kendiniz üreteceksiniz. Aklınıza takılan yerleri yorum aracılığıyla sorabilirsiniz.

NOT: Devlet şifresini aldıktan sonra https://giris.turkiye.gov.tr/ adresini tarayıcınızın arama bölümüne yapıştırın. Hemen peşine açılan sayfada “Bana Özel” adlı butonu tıklayın. Açılacak olan bir başka sayfada sizden TC kimlik numaranız ve PTT üzerinden aldığınız şifreyi girmeniz istenecek. Boş alanlar doldurultuktan sonra sistemden faydalanmaya başlayacaksınız. Yeni olduğunuz için kafanız karışabilir, ama sıkıntı etmeyin zamanla bütün her şeyi çözeceksinizdir. Umarım bu başlık altındaki arayışınıza azda olsa yardımda bulunmuşumdur. :)

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

SSK Sigorta Hizmet Dökümü Nasıl Alınır?” üzerine bir düşünce

  1. Nurhayat

    Babamın SSK işlemlerini dediğiniz şekilde yaptım. Gerçekten çok sağolun, siz olmasanız binbir çeşit yerlere telefon açacaktım. Birde bir şey daha soracağım herkes 1800 günde emekli olma var! Gibisinden söylentiler içerisinde normalde 3600 günde emeklilik alınmıyor mu? Bu soruma cevap verirseniz iyi olacak arkadaşlar.

    Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>