Süper Mario Oyna

  • 10 Aralık 2014
  • 104 kez görüntülendi.
Süper Mario Oyna

Super Mario Oyunu Hakkında:

Süper Mario, Shideru Miyamoto isimli video oyun tasarım uzmanı tarafından piyasaya çıkarılmıştır. Çocukların olmak üzere tüm yetişkilerin bile bağımlısı olduğu Mario, Mantar krallığında yaşamını sürdüren cüce İtalyan-Amerikan karışımı musluk tamircisidir. Yaşadığı krallığın prensesi olan Peach’yi hırsız kaplumbağaların elinden kurtarmaya çalışmaktadır. Ancak prenses Peach’iyi kurtarmak düşündüğü kadar kolay olmayacaktır.

220 milyondan fazla satışı yapılmış Super Mario oyunu dünyanın en popüler oyunlarından birisidir. Super Mario’nun bir çok isim altında oyun serisi bulunmaktadır. Mario Tenis, Mario Golf ve Mario Yarışçı serileriyle oyun sevenlerinin beğenisini kazanmaya devam etmektedir. Yılların efsane oyunu Mario, atari cihazlarından sonra bilgisayarlara taşınarak akımına tüm hızıyla devam etmektedir.

Bizlerde milyonların tutkunu olduğu Süper Maryo oyununu bu sayfamız üzerinden sevenleriyle paylaşmak istedik. Paylaştığımız oyunun nasıl oynandığıyla alakalı herhangi bir bilgi sahibi değilseniz bile paylaştığımız bu oyunu kolay şekilde oynamaya başlayacaksınız.

Süper Maryo Nasıl Oynanır?

Oyun ilk açıldığında karşınıza gelen ekranda PLAY butonuna tıklayın ve açılacak olan karakter ekranında kendinize uygun karakteri seçerek oyuna başlayın. Daha sonra klavyenizin yön tuşlarını kullanarak karakterinizi yönlendirin ve güzel prensesi kurtarmak için canavarlarla savaşın.

Oyunla ilgili sormak istediklerinizi ve oyunun gidişatıyla ilgili öğrenmek istediklerinizi yorum alanından paylaşabilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
  1. Zeliş dedi ki:

    Bu oyun için küçükken iki televizyon bozmuştum babamdan da iyi dayak yemiştim. 😀 Şimdi yine karşıma çıktı 10 yıl aradan sonra ve oynuyorum eskisi gibi yine kendine bağlıyor insanı. Bu oyunda şeytan tüyümü vardır nedir bilmiyorum ama gerçekten yapan adam derin düşünerek yapmış her şeyi. 🙂

  2. Halime dedi ki:

    Mario’nun sonuna gelmek için derslerimi yapmazdım. Hatta bir gün annem terlikle dövdü atariyi kırıp çöpe atmıştı. O günden sonra Süper Mario benim için sadece rüyalarda kalmıştı. Yaş ilerledikten sonra elimizi mecburen çektik ama yinede oynarken keyif alınacak en bomba oyunlardan birisidir. 90’lı olanlar bu oyunun tadını keyfini çok iyi bilirler. 🙂

BİR YORUM YAZ