Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır?

  • 06 Aralık 2014
  • 65 kez görüntülendi.
Takma Tırnak Nasıl Çıkartılır?

El ve tırnak bakımına önem veren bayanlar, tırnaklarının daha çekici görünmesi için takma tırnak kullanmayı tercih etmektedirler. Bu ürünler, güzel tırnaklara sahip olmak isteyenler için oldukça kullanışlıdır. Son yıllarda bayanların daha çok ilgi göstermeye başladığı takma tırnakların belirli bir kullanım süresi vardır. Bu kullanım süresi bitince, takma tırnakları çıkarmak için bir takım işlemler uygulamak gerekir. Takma tırnakları daha basit şekilde ve doğal tırnak yapınıza zarar vermeden çıkarabilmeniz için, yazımızın devamını okuyabilirsiniz.

Takma tırnakların süresi dolduktan sonra tırnaklarınızdan çıkarmanız için gerekli olan malzemeler;

  • Aseton
  • Tırnak makası
  • Kase
  • Sıcak su
  • Vazelin ve bir miktar pamuktur.

İşleme başlamadan önce, takma tırnaklarınızı daha rahat çıkarabilmek için tırnaklarınızı tırnak makası yardımıyla, olabildiğince kısa kesin. İlk adım olarak, eşit miktarlarda aseton ve sıcak suyu bir kasenin içerisine koyun. Tırnaklarınızı bu aseton ve sıcak su karışımı içerisinde yaklaşık olarak 15 dakika bekletin. Tırnaklarınızı asetonlu suda bekletmeden önce, tırnak çevrelerinize vazelin sürerek daha az zarar görmesini sağlayabilirsiniz. 15 dakikalık bir bekletmenin ardından, takma tırnaklar yumuşayacak ve çıkarmaya hazır hale gelecektir. Gevşeyen takma tırnakları, ince bir çubuk ile doğal tırnağınız üzerinden kaldırın. Bu işlemleri yaptıktan sonra, tırnak üzerinde yapışkan kalmamasına dikkat edin. Tırnaklarınız takma tırnaklar yüzünden havasız kaldığından; tırnaklarınıza vazelin sürün ve masaj yapın. Tüm işlem bitince, el kremi sürmeyi unutmayın.

Takma Tırnak Nasıl Çıkar Videolu Anlatım:

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Gülnur dedi ki:

    Tırnakları çıkarmanın bu kadar kolay olduğunu bilmiyordum. Hatta yazılanları okuduktan sonrada nasıl yapılacağı konusunda tereddütlerim vardı ki sona eklenen videoyu izleyerek neler yapılması gerektiğini sırasıyla öğrenme şansına sahip oldum. Hazırlayan ve bu konuya emeği geçen kişiye teşekkür ederim.

BİR YORUM YAZ