Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Önlenir?

  • 08 Aralık 2014
  • 95 kez görüntülendi.
Tırnak Yeme Alışkanlığı Nasıl Önlenir?

Tırnak yeme alışkanlığı, hem çocuklarda hem de yetişkinlerde gözlemlenen bir durumdur. Bu alışkanlığı kişiler bazı önlemler alarak önleyebilirler. Tırnak yeme, genellikle stresli kişilerin farkında olmadan yaptığı bir eylemdir. Bu alışkanlık kişiler tarafından bilinçsizce yapılan bir eylem olduğu için, eğer tırnaklarınızı yediğinizi fark ediyorsanız, tırnaklarınızı yediğinizde uyarı niteliğinde olacak acı tırnak cilalarını deneyebilirsiniz.

Tırnak yemek alışkanlığı bulunan ve bu alışkanlıktan bir an önce kurtulmak isteyen bireyler için piyasada özel olarak tasarlanan acı solüsyonlar ve cilalar bulunmaktadır. Bu cilalar tırnağınızı ağzınıza götürdüğünüz anda acı tadıyla tırnaklarınızı yediğinizin farkına varmanızı sağlar. Bu sayede kendinizi kontrol edebilir ve bu kötü alışkanlıktan kısa sürede kurtulabilirsiniz.

Tırnaklarını yiyen kişilerin tırnak görünümü oldukça bakımsız ve çirkin olur. Bu durumdan kurtulmak için ellerinizin stres topu ve tespih gibi eşyalarla sürekli meşgul olmasını sağlayabilirsiniz. Yoksa bu durum tırnak etlerinin de zarar görmesine neden olur.

Acı tat veren tırnak solüsyonları, eczanelerde satılan ürünlerdir. Sabah işe gitmeden tırnaklarınıza bu solüsyonu sürün ve gün içinde birkaç kere tekrar edin. Tırnaklarınız ağzınıza her gittiğinde, dilinizde oluşacak acı tat durumu fark etmenizi sağlayacaktır. Tırnak cilası kullanarak tırnak yeme alışanlığından vazgeçmek istiyorsanız, kuaförde tırnaklarınıza taban cilası yapılmasını isteyin. Bu cila tırnakta sert bir tabaka oluşturur ve tırnağınızı yemeye çalıştığınızda zorlanmanızı sağlar. Böylelikle durumun farkına varabilir ve tırnak yeme alışkanlığının önüne geçebilirsiniz.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sevim Tezcan dedi ki:

    Küçüklükten beri tırnaklarımı yiyorum ve inanın tırnak denilen bir şey kalmadı. Hatta tırnaklarım uzamıyor bile uzasa bile de ben dayanamıyorum tırnaklarımı yemeye başlıyorum. Şu acı losyondan nerede satılıyorsa gideyim alayımda şu tırnak yemekten kendimi arındırmaya başlayayım. Yoksa yakında parmaklarımı yiyeceğim diye korkuyorum. 🙂

BİR YORUM YAZ