Turkcell Gizli (Özel) Numara Engelleme

özel numara engelleBu yazımda telefon kullanıpta gelen gizli numaraların cevapsız çağrısı sonucu sıkıntıya girenlere yardım edeceğim. Çünkü bundan bir kaç ay önce gelen özel numaralar ve cevapsız gizli çağrılar beni çığrından çıkarmıştı. Düşündüm benim gibi milyonlarca insan bu mağduriyet içerisinde. Ama artık dert etmenize gerek yok! Birazdan burada,  Turkcell numaranızı nasıl gizli gelen aramalara kapatacaksınız? Bunun cevabını öğreneceksiniz. Aslında yapılması gereken pekte  zor bir işlem değil! Tek yapmanız gereken alt satırda vereceğim kodları telefonuzun tuşlarında çevirmek olacak.

Turkcell Hattınız Gelen Aramalara Kapatmak İçin: *253# kodunu çevirin daha  sonra Arama(Yes) tuşuna basmanız yeterli olacaktır. Böylece artık sizi rahatsız edip, geceli gündüzlü arayan özel numaralar her çağrı denemelerinde aşamayacakları engelle karşılaşacaklar.

Özel(Gizli) aramaların engelini tekrar açmak istiyorum! Diyecek olursanız, #253# tuşunu çevirip Arama tuşuna basmanız yeterli.

Yukarıda bahsetmiş olduğum işlemleri “Turkcell Online İşlem Merkezi” internet sayfasına giriş yaparakta yapabilirsiniz. Ama böylelikle kendinizi yormuş olursunuz, siz en iyisi benim size anlatmış olduğum yöntemi denemekle yetinin. Bu konu hakkında aklınıza takılanları sormak yada öğrenmek istediğiniz bir şey olursa aşağıdaki yorum alanını kullanın. Tarafımcan gerekli yardım en kısa sürede size yapılacaktır.

Bir önceki yazımız olan Cep Telefonundaki Virüs Nasıl Temizlenir? başlıklı makalemizde Cep Telefon Virüs, Cep Telefon Virüs Programı ve Cep Telefon Virüsünü Silme hakkında bilgiler verilmektedir.

Turkcell Gizli (Özel) Numara Engelleme” üzerine 4 düşünce

 1. Burhan

  Ben önceden Turkcel kullanırken böyle sorunlarla karşı karşıya kalıyordum ama hiç bu yöntemi denememiştim. Şimdide Avea kullanmaktayım, acaba beni arayan gizlenmiş numaralara engel nasıl atarım bunuda paylaşırmısınız admin kardeş. Çünkü şuan benim buna ihtiyacım var! Yardımını istediğim olaya el atarsanız çok makbul geçer. Bazı sitelerde karşılaştım bir kaç konuyla ama hepsinin tarihi eskilere dayanıyor yani geçerlilik yok. Saygılarla.

  Yanıtla
 2. Selma Özek

  Ben kontörlüye geri geçmek istiyorum naısl yapacağım hakkında bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

  Yanıtla
  1. Doğan Yazar

   @Selma kendimde faturalıyı kullanıyordum ve verilen limitin dışına çıktığımdan faturayı 3 katı ödedim. Sanada tavsiyemdir faturanı kapattır kontörlüne geç kafan rahat olsun. Yoksa yattı balık yan gidiyor kimsede el uzatmıyor. :)

   Yanıtla
 3. Ersoy Yıldırım

  Bana gelen telefonumda kayıtlı olmayan numaraları nasıl engellerim yardımcı olursanız sevinirim bu konuda hiç bir bilgiye sahip değilim! Ne yapmam gerektiğini sizler sıralayın ben uygulamaya koyulayım.

  Yanıtla

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>