Üçgen Vücut Nasıl Yapılır?

 • 06 Aralık 2014
 • 334 kez görüntülendi.
Üçgen Vücut Nasıl Yapılır?

Vücut şekli olarak kalça kısmı dar, omuzlar ve göğüs kısmı geniş, iri pazular ve dar bele sahip kişiler üçgen vücuda sahiptir. Üçgen vücuda sahip olmak için spor salonunda düzenli olarak çalışmak gerekir.

Peki, üçgen vücut nasıl yapılır?

Üçgen bir vücuda sahip olmak istiyorsanız; öncelikle tüm kötü beslenme alışkanlıklarını, sigara ve alkolü hayatınızdan çıkarmalısınız. Deneyimli ve profesyonel kişilerden yardım alarak bir beslenme programı oluşturmalı ve bunun yanına düzenli bir spor programını dahil etmelisiniz. Antrenman programının dışına çıkmayarak, hedeflediğiniz sürede temenni ettiğiniz üçgen vücuda sahip olabilirsiniz.

Üçgen vücuda kavuşmak için aşağıdaki adımları sırasıyla uygulayın.

 1. Kararlı olun ve vücudunuza nasıl bir şekil vermek istediğinizi kesinleştirin.
 2. Kesinlikle profesyonel kişilerden yardım alın.
 3. Spor salonunu ve kullanacağınız aletleri belirledikten sonra, çalışma gün ve saatlerinizi de belirleyin. Antrenman sırasında gerekli olacak tüm ekipmanları hazır halde bulundurun.
 4. Vücut geliştirme döneminde, beslenme programının yeri büyüktür. Bu dönemde vücut daha çok proteine ihtiyaç duyar. Ancak günlük yedikleriniz bu miktarı karşılayamayabilir. Bu durum, protein desteği almanızı gerektirir. Günlük almanız gereken kalori, karbonhidrat, protein, yağ miktarını belirleyin.
 5. Spora başlamadan önce vücut ölçülerinizi bir yere yazın ve fotoğrafınızı çekin.
 6. Yukarıda bahsettiğimiz tüm adımlar tamamlandıysa, vücut geliştirmeye başlayabilirsiniz. Üçgen vücut çalışırken, kesinlikle program dışına çıkmayın.
 7. Her ay vücut ölçülerinizi bir deftere not alın ve böylelikle vücut gelişimini takip etmiş olun.
 8. Hedeflediğiniz aylık vücut ölçülerine ulaşamıyorsanız, programda değişikliğe gidin.

Unutmayın, kendi vücudunuz üzerinde yapacağınız geliştirmeler ve değişimler sizin eseriniz olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Doğukan dedi ki:

  Dediğiniz bilgilere katılıyorum ve bende bildiğim bir kaç bir şey eklemek isterim. Arkadaşlar, kesinlikle spor öncesi ve sonrası protein ağırlıklı beslenin. Şayet beslenme şansınız yoksa mecburi protein tozu kullanmanız gerekecek. Çünkü spor esnasında kas yırtılmalarını doldurmak için kaslar protein ihtiyacı duymaktalar.Bu yüzden her daim proteininiz yanınızda olsun ve spor sonrasında da yeşil ekşi elma yada muz yemenizde fayda var. Tavuk göğsü, kırmızı et ve yeşil sebzelerden kendinizi sakın uzat tutmayın. Herkese güzel vücutlar yapma dileğiyle hoşça kalınç

 2. Tekin dedi ki:

  Spordan sonra açın bir ton balığı proteini çakın vücuda ve eve geldiğiniz de ton balıklı makarna yiyin beslenme işini düzene koyun en kısa sürede hedefinize ulaşırsınız. Çünkü 1 yıldır spor yapıyorum vücudumda değişimleri görmeye başladığımı söyleyebilirim.

BİR YORUM YAZ