Uzun Saçlar İçin Günlük Modeller

 • 29 Kasım 2014
 • 765 kez görüntülendi.
Uzun Saçlar İçin Günlük Modeller

Uzun saçın bakımı ve günlük kullanımı kolay değildir. Kendimize yakışan en güzel modeli bulmak ya da her gün farklı bir model yaratmak oldukça zordur. Bunlardan en sık kullandığımız model ise topuzdur. Evde otururken rastgele yaptığımız ya da evden çıkarken kullandığımız dağınık topuz seksi, romantik bir o kadar günlük bir model olmakla beraber uzun saça yakışan en güzel modellerden bir tanesidir.

Dağınık topuz yerine saçlarınızı alttan burkup bir topuz yaparak da daha klasik bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

Uzun saçlı bayanların kullanabileceği pratik modellerden biri de örgüdür. Yandan öreceğiniz klasik bir örgü sizi havalı bir o kadar da tatlı bir görünüme kavuşmanızı sağlayacaktır.

Yüksekten toplanmayacak kadar ağır ve kalın telli saçlara sahipseniz yandan bir atkuyruğu modeli kullanabilirsiniz. Saçlarınızı yana alarak atkuyruğu bir tokayla tutturun ve saçınızın tepesini biraz kabartın. Dilerseniz saçınıza saç spreyi de sıkabilirsiniz.

Eğer önemli bir randevu ya da şık bir mekâna gidecekseniz yapabileceğiniz en pratik model flörtüz atkuyruğudur. Saçınızın tepelerdeki köklerine biraz krepe yapın ve volümekleyin. Sonra saçınızı kibar bir şekilde tarayın ki düzeni bozulmasın, son olarak, saçınızı toplamak için sprey kullanabilirsiniz. Bu şekilde fazla zaman harcamadan şık bir saça kavuşmuş olacaksınız.

Eğer okulda kullanabileceğiniz bir model istiyorsanız saçınızın tepesinden küçük bir parça alın ve onu düzgün bir şekilde örün, yan tarafa çevirin ve tel toka ile sağlamlaştırın.

Yukarıda tüm yazılanların yanında sizlerle birde video paylaşımında bulunmak istiyoruz. Böylelikle sayfamıza ekleyeceğimiz videoları izleyerek istediğiniz saç modelini en pratik şekilde yapmayı öğreneceksiniz.

Uzun ve orta uzunluktaki saçlar için pratik şekilde yapılabilecek 10 saç modeli

5 dakikada yapabileceğiniz uzun saç modelleri

Günlük yapılması kolay saç modelleri

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 5 YORUM
 1. Pelin dedi ki:

  Süper modeller az önce 2. modeli denedim ve süper oldu. Pazartesi günü okula giderken direk yaptığım modelin aynısını yapacağım. Eminim arkadaşlarım tarafından da çok beğenilecek. Yeni modelleri eklemenizi rica ediyorum. Videolar için teşekkürler.

 2. Yaren dedi ki:

  Birazdan arkadaşımın doğum gününe gideceğim ve saçlarım çok uzun olduğu için yapmakta zorlanıyordum.Bu sayfadaki videoları izledikten sonra çok rahatlıkla örgü modelini yapabildim. Birazcık uğraştım ama güzel sonuç elde ettim.

 3. Berfin dedi ki:

  Modellerin hepsi birbirinden şahane hangisini yapacağımı şaşırdım. Ama öncelikli olarak şu son videodaki kızın modellerine bayıldım onları yapıyorum. Diğerlerini de günlere yayarak yapacağım inşallah. Bayan kuaförlerinin çoğundan güzel modeller yapıyorlar, üstelik fazla zahmete sokmadan süpermiş.

 4. Büşra Yanar dedi ki:

  Saçlarım kısa olduğundan ne yazık ki bu modellerden hiç birini yapamıyorum. Belki yaza doğru saçımda istediğim uzunluk sağlanır o zaman bu sayfaya gelip videoda izlediğim modellerin hepsini deneyeceğim.

 5. Angel Merve dedi ki:

  Okuldaki arkadaşlarımla geçenlerde bizim evde toplandık ve bu videodaki saç modellerinin hepsini birbirimize yaptık ve gerçekten bir kız üstünde saçlar çok şekil duruyor. Denemenizi tavsiye ediyoruz.

BİR YORUM YAZ