WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

 • 19 Kasım 2014
 • 629 kez görüntülendi.
WhatsApp Hesabı Nasıl Silinir?

WhatsApp, akıllı telefonlarımızın vazgeçilmez uygulamalarından birisidir. Piyasaya çıktığı günden bugüne kullanıcısı olan herkesin birbiriyle mesajlaşmasını ve anlık resim, video vb. paylaşımların ücretsiz yapılmasını sağlayan popüler uygulamaların başında gelmektedir. Telefona kurulduğu an itibariyle 1 yıl ücretsiz kullanıma sunulması ve sürekli kendini geliştiren alt yapısıyla insanların tutkusu haline gelmiştir. Fakat çoğu kişi WhatsApp’ın nimetlerinden faydalanırken, çoğusu da uygulamayı kurduğu gibi telefondan kaldırmak ister. Fakat WhatsApp her ne kadar telefondan kaldırılsa bile açılan hesap her daim aktif kalmaktadır.

Bu yüzden WhatsApp uygulamasını telefonunuzdan kaldırmadan önce hesabınızı silmeniz gerekir. Hesap silme işleminin nasıl yapıldığını öğrenmek için lütfen aşağı satırda yazılanları okuyunuz.

Hatırlatmakta yarar var! Şayet hesabınızı sildikten sonra:

 • Hesabınıza ait bilgiler ve profil bölümüne yüklediğiniz resim silinir.
 • WhatsApp’ta katıldığınız tüm gruplardan silinirsiniz.
 • Uygulamayı kullandığınız günden itibaren kayıt ettiğiniz sohbet geçmişinizi geri getirememek üzere silersiniz.

Zaten bunların bilincinde olarak hesabımı silmek istiyorum! Diyorsanız, o vakit sizin telefonunuzun işletim sistemine uygun açıklamayı okuyarak hesap silme işlemine koyulabilirsiniz.

iPhone cihazından WhatsApp Messenger hesabını silme:

İlk olarak uygulamanın son sürüm kontrolünü gerçekleştirin. Bu işlem için telefon ekranınızda yer alan “App Store” uygulamasından faydalanabilirsiniz. Güncelleme işleminden veya kontrolünden sonra sırasıyla yazılan adımları uygulayınız.

WhatsApp uygulamanızı başlatın » Ayarlar » Hesap » Hesap Sil yolunu izleyerek sizden istenilen yere telefon numaranızı girin ve “Hesabımı Sil” diyerek işlemi sonlandırın.

Android cihazlarda hesap silme:

Menü Tuşu » Ayarlar » Hesap » Hesabımı Sil » Telefon Numaranız ve son işlemde ise “Hesabımı Sil” komutunu kullanacaksınız.

Windows tabanlı cihazlarda hesabın silinmesi:

WhatsApp uygulamasını çalıştırın ve daha sonra sağ alt köşede yer alan üç noktaya dokununuz. Ayarlar sekmesini kullanarak “Hesap” bölümüne giriniz. Açılacak olan sayfada sizden kayıt işleminde kullandığınız numarayı girin. Sonrasında ise “Hesabımı Sil” seçeneğini kullanın.

Blackberry telefonlarda hesap silmek:

WhatsApp uygulamanızı çalıştırıp peşine Ayarlar » Hesap Bilgileri » Hesabımı Sil » Telefon Numaranız » [Hesabımı Sil] yolunu izleyin.

Yapılacak bu işlemler sonucunda WhatsApp’tan kendinize oluşturduğunuz hesabı siliyorsunuz. Daha sonra tekrar hesap oluşturmak isterseniz bunun tekrardan yapmanız mümkündür. Fakat başta söylediğimiz gibi eski hesaba dair hiç bir şey yeni açacağınız hesapta yer almayacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 2 YORUM
 1. Burcu dedi ki:

  Anlatımı yapandan Allah razı olsun sonunda şu zıkkım uygulamadan kurtuldum. Resmen yuva yıkar ve eş ayırır desem yeridir. Artık bizler normal mesaj atmayı bıraktık ve WhatsApp üzerinden görüşmelerimizi yazılı olarak yapıyoruz. Bu devirde herkesin elinde de akıllı telefon olunca kim kime dum duma mesaj atan atana!

  Geçenlerde sevgilimle bu yüzden ayrılıyorduk eski liseden erkek arkadaşım benim numaramı bulmuş WhatsApp’tan yazmış o sırada sevgilim yakaladı sanki kötü bir şey yapmışım gibi derhal uygulamayı silmemi söyledi. Bende burada yazılanlar doğrultusunda sildim uygulamayı sağolun.

 2. Burçin dedi ki:

  Babamın telefonuna kurdum öyle denemek için sonra bir türlü hesabı silemedim. Neyse ki burada yazılanları uygulayıp hesabı kökten sildim.

BİR YORUM YAZ