WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

  • 18 Kasım 2014
  • 341 kez görüntülendi.
WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp kullanıcılarının en büyük sıkıntılarından biriside şüphesiz engellenip engellenmediklerinden emin olamama konusudur.

Peki WhatsApp’ta birinin sizi engellendiğini nasıl anlayabilirsiniz?

Aslında engellendiğinizi bir kaç yöntemle anlayabilirsiniz. Mesela engellendiğinizi anlamak için aşağıdaki yöntemleri sırasıyla uygulamaya koyulabilirsiniz.

  1. Sizi engelleyen kişinin son görülme zamanını ve çevrimiçi durumunu göremezsiniz.
  2. Sizi engellediğini düşündüğünüz birisinin profil resmini göremezsiniz.
  3. Birisine göndereceğiniz mesaj tek tik olarak kalır ve çift tik olmaz. Yani karşı tarafa mesaj gönderilir ama engellendiğiniz için mesajınızı göremez.
  4. Tanıdığınız bir kişinin telefonundan sizi engelleyenin WhatsApp profilini kontrol ettiğinizde tüm bilgiler normal görünüyor, sizde ise anormal görünüyorsa engellenmiş olduğunuz kanısı doğru demektir.

Tüm bu yöntemler doğrultusunda kontrollerinizi gerçekleştirip engellenip engellenmediğinizi rahatça anlamak mümkün olacaktır.

Şayet sizde karşı tarafı engellerseniz aynı yöntemlerle kişi engellendiğini anlamakta güçlük çekmeyecektir.

Her ne kadar yukarıda paylaştığımız ihtimaller engellendiğinizi gösteriyor olsa da  bazı teknik kusurlardan dolayıda engelli gibi görünüyor olabilirsiniz. Bu yüzden sizlere bahsetmiş olduğumuz 4 ihtimali uygulayıp kesin bir sonuca varana kadar karşınızdakinin sizi engellemiş olma durumuna sinirlenmeyin. 🙂

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Şennur dedi ki:

    Bu yöntemi deneyerek beni engelleyen sevgilimi ortaya çıkardım. Anlamıyorum böyle uygulamalar neden hayatımıza girdi ve herkes böylesine küçük şeylerden yıllardır beraber olduğu sevgilisinden kopuyor. Bence bunlar piyasadan kaldırılmalı ve insanlar eski değerleriyle yetinmeli düşüncesindeyim. 🙁 Whatsap bakalım daha ne gibi ilişkilerin sonu olmaya devam edecek.

BİR YORUM YAZ