Windows 7 Yasaklı Sitelere Giriş

erişim engeliİnternet aleminde binlerce siteye Türk Telekomünikasyon tarafından koyulan erişim engeli eminim bir çok internet kullanıcısının canını fena şekilde sıkmakta. Zaten ilk engelini hatırlarsanız Youtube sitesi üzerinde gerçekleştirmişti! Bunun üzerine evde interneti olanlar hemen yasaklı sitelere giriş yöntemi aramaktaydı. Şu an hala bu arayışların var olduğunu tespit ettiğim için böyle bir yardım sayfası hazırlamayı düşündüm. Türk Telekom her geçen gün kara listeye yeni bir site eklemeye devam ediyor. Bunu hepimiz biliyoruz, bende istedim ki erişime engellenen sitelerin hepsine rahatca giriş yapmanızı kolaylaştıracak anlatım sunayım. Tek yapmanız gereken işlem var o da DNS adreslerinizi istenilen şekilde değiştirmenizdir. Sizlere resimli ve videolu olarak anlatım yapacağım konu üzerinde sadece uygulamarı adım adım takip edin.

Erişim Engelli Yasaklı Sitelere Giriş Yapmak İçin:

Bilgisayarınızın sağ alt köşesinde bulunan Yerel Ağ Bağlantısı simge yani küçük monitör simgesinin üzerine gelerek sağ tıklayın.
Daha sonra “Ağ ve Paylaşım Merkezi’ni Aç” seçeneğini tıklayın.

ağ paylaşım

Aşağı resimde sarı işaretlenmiş “Yerel Ağ Bağlantısı“ kısmını sizlerde aynı şekilde seçip tıklayın. Resmin boyutunu büyütmek için üstüne bir tık yapmanız yeterlidir.

yerel baglanti

Tıklayıpta açtığınız Yerel Ağ Bağlantısı Durumu penceresinden “Özellikler” kısmını tıklayın. Alt kısımdaki resimde orayıda işaretleyip gösterdim zaten.

bağlantı

Bu işlemin ardından ise “İnternet Protokolü Sürüm 4” seçeneğini sarı şerit içine alınan kısmı çift tıklayın.

IP 4

Açılan pencerede “Aşağıdaki DNS sunucu adreslerini kullanın” seçeneğinin kutucuğunu doldurup o kısmı aktif hale getirin. Son işlem olarakta aşağıda vereceğim Google DNS adreslerini resimde işaretlenmiş yerlere giriyoruz.

dns adresi

Yazılı olarakta DNS adreslerini veriyorum:

Google DNS (Bizim kullandığımız)

8.8.8.8

8.8.4.4

Open DNS:

208.67.222.222
208.67.220.220

Bu işlemleride başarıyla yaptıktan sonra tamamı tıklayınız. Eğer ki yaşayacağınız sıkıntı olursa yorum kısmından bunu bana bildirin ben gerekli yardımı sizlere sunacağım.

Bu konuyla ilgili özel olarak hazırlanan videomuzu da izleyebilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Google Logolarını Çizen Adam başlıklı makalemizde Doodle Çizimcisi, Google Logo ve Google Tasarımcısı hakkında bilgiler verilmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>