Yürüyerek Kilo Verilir mi?

  • 08 Aralık 2014
  • 81 kez görüntülendi.
Yürüyerek Kilo Verilir mi?

Yürüyerek kilo verilir mi?” diye merak ediyorsanız, bu makalemiz tam size göre. Yürüyüş yaparak haftada dört buçuk kilo vermeniz mümkün. Her gün düzenli yapacağınız yürüyüşler, çok kısa sürede fazla kilolarınızdan kurtulmanızı, daha sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmanızı sağlar. Yürüyüş yapmayı alışkanlık haline getirerek, sizler de ideal kilonuza ulaşabilirsiniz.

Yürüyüş yaparken daha fazla kalori yakmak ve kilo vermek istiyorsanız, yürüyüş esnasında doğru teknikleri uygulamanız gerekir. Tabi, yürüyüş öncesinde ısınmanız için egzersiz hareketleri yapmanız önemlidir. Yürürken sakin ve yavaş adımlar atın ve çok hızlı yürüyerek kendinizi hemen yormayın. Bedeninizi rahat bırakarak yürüyüş yapmanız ve yürüyüş esnasında doğru ayakkabı tercih etmeniz de dikkat etmeniz gereken konulardan birkaçıdır. Yürüyüş sırasında uzun mesafe adımlar da kalori yakımında daha etkili olmaktadır.

Uzun süreli ve düzenli şekilde yürüyüş yaparak, gıdalardan aldığınız kalorilerin yanmasını sağlayabilirsiniz. Sadece yürüyerek kilo vermek istiyorsanız, haftanın en az dört günü ortalama 1 saat yürüyüş yapın. Yürüyüş esnasında yokuş çıkmak ise; kalori yakımını hızlandıracak ve kalçalarınızın sıkılaşmasını sağlayacaktır. Tempolu bir yürüyüşle saatte ortalama 300 kalori yakabilirsiniz. Yokuş çıkma gibi yaptığınız yürüyüşün zorluk derecesi arttıkça, yaktığınız kalori miktarı da daha yüksek olacaktır.

Yürüyerek kilo vermeye karar verdiyseniz, ilk başlarda haftanın dört günü yaklaşık 20 dakikalık yürüyüşler yaparak bu programa başlayın. Birkaç hafta sonra süreyi arttırın ve haftada en az dört gün 1 saate kadar yürümeyi deneyin. Yürüyüş süresini veya adımları sayan bir alet kullanmanız avantajlı olabilir.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Sıla Özdemir dedi ki:

    Sabahları yürüyün ve vücudunuzdaki değişimleri fark edeceksiniz. Ben kahvaltımı yapar her sabah işe giderken 15 dakikalık yolu hiç üşenmeden yürümekteyim. 1 senedir yürüdüğüm o yolun bana kilo yakımı olarak döndüğünü fark ettim. 75 kiloydum ve şuan 63 kiloya düştüm üstüne üstlük hedefim 60 kiloya düşmektir.

BİR YORUM YAZ