Zayıf Gösterecek Saç Önerileri

  • 22 Aralık 2014
  • 169 kez görüntülendi.
Zayıf Gösterecek Saç Önerileri

Seçimi doğru yapılan saç modelleri genelde kilolu ya da zayıf görünmemizi sağlamaktadır. Eğer beden olarak zayıf ve uzun boylu görünmek istiyorsanız düzenli beslenme ve spor egzersizlerinin yanı sıra saç modeli seçiminde de nokta atışı yapmalısınız. Çünkü saç modelinin yüz hatlarını ince ve uzun gösterdiğini unutmamak gerekir.

Yuvarlar biz yüz hattınız var ve bu doğrultuda seçim yapılacak saç modeliyle yüzünüzü ince ve uzun görüntüye sahip olmasını sağlayabilirsiniz. İşte saç model yöntemiyle ince ve uzun görünüme nasıl sahip olacağınız hakkında bir kaç öneri…

Yüksek topuz tercihler arasında bulunabilir!

Yapılan topuz modeli sizin zayıf görünmenizi sağlayacağı gibi şayet dik ve yüksek şekilde yapılmazsa kilolu bir görünüme bürüne bilirsiniz. Bu yüzden topuz modelinin dik ve yüksek olarak yapılması gerektiğini unutmayın.

Saç ayrımınız doğru yerde olsun!

Yuvarlak yüz hattına sahip olanların kesinlikle saç ayrımı yapmaktan kendilerini alı koymaları gerekir. Buna alternatif olarak saçların yandan ayrılması uzun görünümlü yüze sahip olmayı sağlar.

Uzun saç modeli size yakışabilir!

Kesimi kısa ve küt şekilde yapılan saçlar genelde çeneye vurgu yaptığından yüzün toplu görünmesine neden olur. Uzunsu bir yüz görünümüne kavuşmak istiyorsanız uzun saç modellerini tercih etmeniz gerekir.

Saçınıza yeni bir renk katın!

Tek renk seçimi yapılmış saçlar genelde yüzü ön plana çıkarır. Bu nedenle canlı renklerle boyanmış saç sayesinde dikkatleri yüz bölgesinden saçlara yöneltebilirsiniz. Hem böylelikle daha genç ve dinamik bir yüz görünümüne de sahip olmuş olursunuz.

Boyun bölgesini kapatmayın!

Dolgun yüz görünümüne sahipseniz boyun kısmınızı saçınızla ya da kıyafetinizle kapatmaktan kaçının. Çünkü farklı şekillerde kapatılmış boyun yüzünüzün daha dolgun görünmesine neden olur.

Kâkülden kendinizi uzak tutun!

Kadınların vazgeçemediği modellerden birisi olan kâkül, kilolu bir yüze sahip olanların uzak durması gerektiği bir saç modelidir. Kâkül, genelde yüzünüzün almasını istediğiniz görüntünün tam tersini ortaya çıkarabilir.

Saçlarınıza kat verdirmeyi deneyin!

Saça verilecek olan katlar sayesinde yüzün daha havalı görüntüye girmesi sağlanabilir. Saçınıza kat attırırken de en kısa katın çene hizasından başlanmasına özen gösterin.

At kuyruğu modeline ne dersiniz?

Saçınızı at kuyruğu yaptığınızda kendinizde ki değişimi görebilirsiniz. Bu model sayesinde yüzünüzün normalinden daha uzun ve ince görünmesini sağlayacaksınız. Modeli uygulamaya koyulduğunuz da saçlarınızın önünden bir kaç tutam saç çıkarmanız görüntünüze farklı bir hava katacaktır.

ZİYARETÇİ YORUMLARI - 1 YORUM
  1. Dicle dedi ki:

    Bilgilendirme için teşekkür ederim. Boyum kısa ve bu bilgiler sayesinde biraz da olsa kendimi teselli edeceğimi düşünüyorum. Hatta bunları uygulamaktan kendimi alıkoyamam.

BİR YORUM YAZ